Mistrzostw rejonu w piłce siatkowej - Biłgoraj 2017

Najlepsze zespoły z czterech powiatów (kraśnicki, biłgorajski, janowski i lubelski) spotkały się w Biłgoraju aby walczyć o awans do finału wojewódzkiego w którym zagra osiem najlepszych zespołów z całego województwa lubelskiego.

Powiat Lubelski reprezentowało Gimnazjum im. pułkownika pilota Wojciecha Kołaczkowskiego w Pliszczynie

Paweł Dubaj, Sebastian Sierota, Dawid Sobol, Marcin Szafrański

Samuel Lipa, Paweł Fiuta, Robert Praszczak-Tracz, Jakub Krzewicki, Rafał Gmitrowicz, Jakub Choina, Michał Sadurski i Hubert Kowalski

Opiekun grupy Arkadiusz Zinger

Nasza drużyna zdobyła historyczne drugie miejsce w rejonie. Przegraliśmy jedynie ze sportowym gimnazjum z Kraśnika prowadząc nawet w pierwszym secie 15 - 12, jednak ulegliśmy 25 - 20, kolejny set to próba sił naszych dublerów zakończona również porażką, ale celem był mecz o miejsce drugie z gimnazjum w Biłgoraju. Pierwszy mecz wygraliśmy w Gimnazjum w Batorzu, które wygrało powiat janowski. Początek meczu o drugie miejsce był wyśmienity dla naszej drużyny i zdobyty pierwszy set, drugi jednak bardzo zacięty i w końcówce lepsze Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Set trzeci to prawdziwa huśtawka wyników raz Pliszczyn na prowadzeniu później Biłgoraj. Piłka meczowa dla Biłgoraja obroniona przez nasz zespół, kolejne dwie akcie wzorcowo wykonane przez linię obrony i ataku i wygrana 17 - 15 dla Gimnazjum w Pliszczynie.

Pierwsze drugie miejsce w rejonie po dwóch latach gdzie zdobywaliśmy miejsce trzecie w roku 2016 i 2014

Trzy lata ciężkiej pracy dały tak wspaniały rezultat, nauczyciel cały ten okres pracował społecznie z zawodnikami, lecz emocje i radość ucznia wyzwala dalszą chęć pracy z nimi.

Gratuluję wszystkim zawodnikom z sekcji, a jest ich ponad 20, którzy również mają duży wkład pracy w obecny sukces. Dziękuję rodzicom za poświęcenie i zaangażowanie w rozwój własnych dzieci i całej sekcji siatkarskiej.